Исторически срам за Англия и много слаба Германия преди старта на Европейското първенство (ВИДЕО)

5547 0

Двама от фаворитите за спечелването на предстоящото Европейско първенство - Англия и Германия не загряха по най-добрия начин за старта на големия форум на Стария континент, въпреки че Маншафта победи.

Исторически срам за Англия

"Трите лъва" загубиха с минималното 0:1 на "Уембли" в приятелска среща срещу Исландия. Единственият гол падна в 12-ата минута. Топката бе пратена на левия фланг към Йон Дагур Торстейнсон, който пое и проби към наказателното поле на домакините. Там Джон Стоунс действа колебливо и позволи на нападателя да стреля покрай него. Топката попадна в долния десен ъгъл и се оказа неспасяема за Аарън Рамсдейл, който също закъсня с намесата си.

Още: Фенка №1 на Световното се ЗАВРЪЩА! Ивана покорява и Европейското по футбол (СНИМКИ)

В крайна сметка, въпреки многото положения резултатът се запази. Интересното е, че за първи път от 1964-а година Англия допуска първото попадение в домакински мач на "Уембли" в три поредни срещи.

Германия победи, но не убеди

Маншафтът спечели с 2:1 срещу Гърция, но показа доста ялова игра преди старта на Евро 2024. Именно гърците поведоха насред Мьонхенгладбах с гола на Йоргос Масурас в 34-ата минута. Маншафта обаче се върна в мача с попадения на Кай Хаверц (56') и гол в самия край (89') на Паскал Грос, за да спечели мача на собствена земя.

Бунт в Англия преди Европейското първенство - виновник е Джак Грийлиш

Специалния се произнесе: Фаворитите на Жозе Моуриньо за Европейското първенство са ясни