Нагелсман вярва, че Германия ще е непобедима - отличи 20-те най-силни минути на Европейското по футбол

211 0

Селекционерът на Германия Юлиан Нагелсман бе изключително доволен от победата с 2:0 над Дания и класирането на отбора му на 1/4-финал на Европейското по футбол. Той дори посочи, че няма да има отбор, който да ги победи, ако играят по начина, както в първите 20 минути на двубоя.

Нагелсман е много доволен от представянето на Германия

"Това бе луд мач, а първите 20 минути бяха най-силните ни от началото на турнира. След това дойде бурята, а след това помислихме, че изоставаме в резултата. Вместо това ние поведохме, Кай се справи отлично от бялата точка. Феновете също ни помогнаха много.

Когато преминахме към трима в защита бяхме по-стабилни. Преди това имаше моменти, в които не бяхме стабилни и Ериксен намираше празни пространства. След почивката бяхме доста по-добри, а винаги е хубаво да запазиш суха мрежа", заяви Нагелсман.

Още: Основно условие бе изпълнено на Европейското първенство: Юлиан Нагелсман ще води Германия и на Мондиал 2026

"Дания се представи много добре. В началото ние контролирахме събитията, но след това започнахме повече да прибързваме. Горд съм от отбора. Играчите вече започват да осъзнават колко са добри. Винаги има къде да израстваме още. Ако играем цял мач по начина, по който играхме в първите 20 минути, никой не може да ни победи.

Още: "Беше много трудно" - единственото условие, което Кроос имал, за да играе отново за Германия

Нагелсман с прецедент! За първи път на европейско треньор пусна по-стар от себе си играч

Нагелсман доволен от разгрома, но друга реакция в Германия го е изумила на старта на Европейското по футбол

Джамал Мусиала с коментар за откриващия мач на Европейското между Германия и Шотландия

Юлиан Нагелсман разреши проблем №1 в Германия преди старта на Европейското по футбол