Португалия - Франция по ТВ: Къде да гледаме 1/4-финала от Европейското по футбол?

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images

11863 0

Тази вечер (5 юли) се дава началото на 1/4-финалите на Европейското първенство по футбол - и то с два зрелищни двубоя. В късния двубой се изправят един срещу друг отборите на Франция и Португалия, които стигнаха по драматичен начин до тази фаза на надпреварата.

Коя телевизия ще излъчва сблъсъка Португалия - Франция от Евро 2024?

Още: Най-бруталният ден на Евро 2024: 2 мегасблъсъка осъществяват мечтата на всеки фен

ТВ програма на Евро 2024

Още: Краят на една ера: Кевин де Бройне приключва с националния отбор след Европейското по футбол?

Срещата между двете страни е от 22:00 часа българско време и ще бъде предавана пряко в ефира на Диема Спорт 3 и Нова тв. Португалия - Франция, както и всичко интересно около Евро 2024 ще може да следите НА ЖИВО в Sportlive.bg.

"Петлите" се класираха на 1/4-финал след автогол на Ян Вертонген 5 минути преди края на сблъсъка с Белгия, а португалците след драматичен мач и дузпи срещу Словения.

Къде да гледаме Евро 2024 в София - 4 идеални места за това

В очакване някой от отборите да "избухне"

Нито един отбор не впечатли досега в турнира, така че несъмнено ни очаква много интрига в днешния двубой. Измъчващи и изтощителни над 120 минути със сигурност ще се отразят на Португалия само четири дни преди този огромен четвъртфинален мач. Освен това Роберто Мартинес може и да предприеме някои промени в защита или в халфовата линия.

Още: Колко дузпи е пропуснал Кристиано Роналдо в цялата си кариера?

Неговият колега Дидие Дешан със сигурност ще погледне към скамейката, тъй като Адриен Рабио е наказан заради картони. Голямата звезда Килиан Мбапе продължава да играе с маска, като ще се изправи срещу големия си идол - Кристиано Роналдо.

Досега двата отбора са се изправяли един срещу друг цели 28 пъти, като статистиката е на страната на Франция с 19 победи, 3 равенства и 6 загуби.

Четири мача от настоящото Европейско първенство и френски играч все още не е вкарал гол в открита игра, но фактът е, че хората на Дидие Дешан отново са четвъртфиналисти все пак е под-добро постижение от Евро 2020.

Докато директният двубой на Роналдо срещу Мбапе ще открадне заглавията преди мача, по-малко уважаван нападател Едер незабравимо измисли единствения гол в историческия финален триумф на Португалия на Евро 2016 над Франция. Това представлява единствената победа на "мореплавателите" от последните им 13 срещу "петлите", с които завършиха наравно 2:2 в груповата фаза през 2021 г. в мач с три дузпи.

Още: Майката на Кристиано Роналдо също не скри сълзите си на Европейското по футбол (ВИДЕО)

Кингсли Коман напусна лагера на Франция точно преди важен мач на Европейското по футбол

Сърцераздирателното обяснение на Кристиано Роналдо за пропусната дузпа и защо избухна в плач

"Плаче като момиченце": Сълзите на Кристиано Роналдо се превърнаха в развлечение за други