Каква поредна лекоатлетическа драма! Сифан Хасан падна, но финишира първа на 1500м (ВИДЕО)

5369 0

В ден №10 от старта на Олимпийските игри в Токио станахме свидетели на много зрелищен момент от сериите на 1500 метра гладко бягане за жени!

Фаворитката в дисциплината Сифан Хасан от Нидерландия падна след сблъсък със състезателка една обиколка пред финала, но се изправи и набързо успя да финишира първа с време 4:05.17 минути...

Хасан, която е родена в Етиопия и е световна шампионка на 1500 и 10 000 метра, се срина на пистата след като се опита да прескочи кенийката Едина Джебиток, която преди това загуби равновесие, опитвайки се да избегне друга състезателка и вече бе на земята.

Полуфиналите на 1500 метра са в сряда, а финалът в петък. По-късно днес пък тя ще участва и на 5000 метра, а в следващите дни и на 10-километровата дистанция!