Ден №12 за българските олимпийци - шанс за злато, с още 2 успеха и едно разочарование в Париж

2234 0

Днешният ден (07.08) донесе повече радост, отколкото разочарование за България на Олимпийските игри в Париж. Четирима наши представители се състезаваха, като трима от тях все още имат шанс за медал. Единствено в щангите започнахме с разочарование, като Иван Димов отпадна след 3 неуспешни опита.

Дебютно участие и голямо щастие

Йоана Георгиева бе първият български представил, започнал участието си в сряда. Това бе дебютно състеание за видинката на Игрите и то беше успешно.

Още: Треньорът на Семен Новиков каза кой е по-добрият вариант за финала и той стана факт!

Георгиева продължава

Преди 11 часа българско време тя завърши трета на 1/8-финалите от едноместен каяк на 500 метра с времето 1:55.76 минути. Това означава, че три часа по-късно ще участва и на 1/4-финалите.

С 1:51.74 тя завърши отново трета и заслужи място на полуфиналите, като състезанието ще продължи в следващите дни.

Тихомир Иванов с мечтан финал

Още: Всички резултати и класирания на българските спортисти в Париж - представянето на България на Олимпийски игри 2024

Тихомир Иванов се класира за финала в скока на височина от Олимпийските игри в Париж. Българинът записа постижение от 2,24 м. След това той не успя три пъти на 2,27 м, височина, която той не е преодолявал през този сезон. Въпреки това той попадна сред състезателите, които ще спорят за медалите в дисциплината.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

За плевенчанина това ще е втори олимпийски финал в кариерата и при третото му участие на най-големия спортен форум, след като при дебюта си остана десети в Рио 2016.

Семен Николов

Още: Гриша Ганчев се разплака от радост и се хвърли на врата на Семен Новиков след класирането на финал (СНИМКА)

Семен Новиков се класира за финала на олимпийския турнир по борба в категория до 87 килограма на класическия стил и си осигури поне сребърен медал от Париж. Представителят на България показа страхотна борба, за да надвие световния шампион Давид Лосонци от Унгария в изключително тежък и оспорван двубой.

Новиков изоставаше с 0:1, но след страхотна игра, както и отлична защита успя да обърне до 3:1. В последната секунда Лосонци изкара Новиков извън тепиха, но коленете на българския борец бяха на земята. Унгарският щаб поиска преразглеждане, но то отиде в полза на Новиков и така той получи още една точка за крайното 3:1.

По този начин натурализираният украинец си осигури минимум сребърен медал то Олимпиадата в Париж, а утре (8.08) ще се бори за олимпийската титла срещу Мохамдипиани Алиреза от Иран.

Неуспешен старт в щангите

Още: Йоана Георгиева запази представянето и заслужи класиране на 1/2-финал на Олимпийските игри

Иван Димов отпадна от надпреварата в категория до 61 килограма на олимпийския турнир по вдигане на тежести, след като записа три неуспешни опита в изхвърлянето.  Българският щангист бе амбициран да влезе в битката за медалите и започна директно от 134 килограма, но на два пъти изглеждаше далеч от успеха. А при трети опит не се справи и със 135 кг.

Още: Дебютантката Йоана Георгиева не достигна до 1/2-финала, но запазва шансове на Олимпийските игри

Справедливостта възтържествува! Допуснаха българка до Игрите в Париж след фарса преди година