Ден №14 за България на Игрите: Най-успешният дотук - 2 злата и 1 сребро качиха страната ни на 19-о място по медали

2574 0

Страхотен за България беше ден №14 на Олимпийските игри в Париж. В него страната ни спечели 3 медала - 2 златни и 1 сребърен и излезе временно на 19-а позиция в класирането по отличия на Игрите.

Денят започна с класирането на финал на ансамбъла ни по художествена гимнастика. След това Биляна Дудова загуби осминафиналната си битка срещу украинката Ирина Коляденко, но бе изтеглена на репешаж и ще се бори за бронза в своята категория.

Карлос Насар смаза конкуренцията в Париж

Още: Магомед Рамазанов: Беше много трудно, но сякаш беше писано да успея!

В ранния следобед Тодор Михалев не успя да се класира на финал в модерния петобой, но след това Боряна Калейн изведе българската художествена гимнастика индивидуално отново на подиума, печелейки сребро в многобоя.

В късния следобед Карлос Насар бе безапелационен и завоюва олимпийската титла по вдигане на тежести в киатегория до 89 кг, а вечерта Магомед Рамазанов спечели златото за България в борбата свободен стил до 86 кг.

Българският ден в Париж

Ансамбълът по художествена гимнастика
Грациите ни завършиха първи в квалификациите, давайки резултат от 37.700 в първата ротация (5 обръча) и 32.700 във втората (3 ленти и 2 топки). С общ резултат 70.400 гледаме с надежда към финала, който е в събота от 15:00 ч.

Биляна Дудова

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Състезателката ни по борба до 62 кг. загуби осминафинала си с шведката Сара Линдборг, но съперничката ѝ стигна до финала и я изтегли на репешаж. Така Биляна ще се бори за шанса за медал в неделя срещу монголката Пюревдорин Орхон.

Тодор Михалев

27-годишният българин не успя да се класира за финала по модерен петобой, след като завърши 12-и в полуфинала измежду стартирали 18, на 3 позиции от финала.

Боряна Калейн

Родната грация изигра турнира на живота си и без да допусне грешка нито в квалификациите, нито във финала, се пребори за сребърното отличие в многобоя индивидуално в Париж. Боряна постигна резултат от 140.600 и малко я раздели от олимпийската титла, която отиде при състезаващата се за Германия Даря Варфоломеев (142.850).

Карлос Насар

Щангистът ни беше безапелационен в категория до 89 кг. и записа световен рекорд с двубой от 404 кг (180 на изхвърляне и 224 на изтласкване, което също е световен рекорд.

Българинът записа само успешни опити, 5 на брой, като отказа шести, когато нямаше кой да го задмине на хартия.

Магомед Рамазанов

Натурализираният руснак победи във финала на свободния стил до 86 кг. опитния Хасан Язданичарати и спечели общо трето злато за България на Игрите.

Съперникът на нашия борец имаше проблем с рамото, което донякъде помогна на Рамазанов да го победи със 7:1 точки. Това е второ злато за страната ни в борбата след ова на Семен Новиков в класическия стил.

"Сребърната" Калейн: Щастлива съм, постепенно ще осъзнавам какво постигнах