На милиметри от целта: Епитропов изпусна не само финал, но и 5-цифрена сума

Снимка: Lap.bg

23 0

Любомир Епитропов остана на само 4 стотни от бленувания финал на 200 метра бруст в плувния турнир, част от Олимпийските игри в Париж. Родният плувец, който беше и знаменосец на България във френската столица, финишира на 9-то място в крайното класиране, като беше на по-малко от загребване от това да влезе в топ 8.

Той запази спокойствие и изрази щастие от факта, че се е класирал толкова напред, но се оказва има още една причина отпадането му току преди финала да е болезнено.

На 4 стотни от голяма премия за класиране

Според българското законодателство, родните спортисти имат право на различни премии за постиженията си, като един от фокусите е върху Олимпийските игри

Любомир Епитропов изпусна премия от 10 хиляди лева

С поправка, влязла в сила от 01.01.2024, става ясно, че всички спортисти, наредили се в топ 8 на своята дисциплина, трябва да получат премия за спортни заслуги.

Това означава, че Епитропов е останал на 4 стотни от поне 10 хиляди лева премия от държавата. Сумата можеше да е още по-голяма, ако той се бе класирал по-високо във финала, но с класиране в топ 8 той можеше да си гарантира поне 10 бона.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Хубавото е, че само преди около 40 дни, той си осигури 20 хиляди лева премия за златния медал, който спечели на Европейското по плуване.

Към настоящия момент, имаме няколко спортисти, които се "класират" за финансовото награждаване, осигурено от държавата. Ето и кои са те: