Марк Христов потегли с победа, но кошмарен съперник сложи край на мечтата му на Олимпийските игри в Париж

4835 0

Днес имахме шанса да видим първия български медалист на Олимпийските игри в Париж 2024. Задачата пред Марк Христов бе изключително трудна, но 24-годишният роден джудист показа, че има безспорни качества, които да

В категория до 73 килограма започна срещу Александър Хусеин, който се оказа напълно преодолим. Христов опита различни техники и атаки, което доведе до три наказания за противника му и дисквалификация за боеца на Джибути.

След това обаче програмата на Христов стана изключително тежка - на осмифиналите срещна световния шампион от Будапеща 2017 и петкратен индивидуален медалист от световни първенства - Соичи Хашимото (Япония). Той си улесни двубоя още на старта с вазари, с което си осигури преднина, която задържа накрая, докато атаките на нашето момче бяха неуспешни.

Марк Христов търси сензацията на джудо на Олимпийските игри в Париж 2024

В първия мач Христов се изправи срещу Александър Хусеин.

Марк Христов срещу Александър Хусеин

В първите секунди Христов бе предпазлив и предимно се отбраняваше срещу агресивния му съперник. След близо минута на тепиха Хюсеин получи наказание за "фалшива атака".

Христов бе опасно атакуван при оставащи 2:40 минути, но осъществи страхотна контраатака, при която обаче опонентът се измъкна с "мост".

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

При оставащи две минути българинът опита раменно хвърляне, но неуспешно.

При оставащи 1:28 минути отново последва наказание за съперника - при трето Христов ще продължи напред.

За трета "фалшива атака" Александър Хусеин получи трето наказание и победата бе присъдена за Христов с 10:0.

Марк Христов срещу Соичи Хашимото

Малко след първия мач го очаква и вторият - срещу доста по-тежък съперник - бившия световен шампион Соичи Хашимото. Мачът е 19-и от програмата на матрака (първият му мач бе 8-и от програмата). Японецът се включва директно от тази фаза.

Определено бе трудно за българина да се надиграва със съперника си, като трябваше да рискува и да атакува повече. Защитата на Хашимото бе отлична, като Марк Христов изостана с "вадзари" още в началото. Именно това бе напълно достатъчно за втория света, тъй като задържа преднината си до края и се поздрави с успеха на 1/8-финала.