Най-резултатното Вечно дерби за XXI век! (ВИДЕО)

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

417 0

Точно 1581 дни изминаха от най-резултатното Вечно дерби през XXI век. Като такова продължава да бъде определяно ремито (3:3) между ЦСКА и Левски от 20-и юни 2020-а.

Тогава "сините" бяха на минути от победата при аванс от 3:2, но Али Соу в 88-aта минута донесе точка на 31-кратните шампиони. Именно символичният домакин поведе чрез автогол на Йонис Каргас в 16-ата минута.

След това на два пъти гредата спаси "сините" и Георги Георгиев, който пази в този мач за сметка на Милан Миятович. Удариха ги Греъм Кери и Пламен Гълъбов.

В 35-ата минута Иван Горанов изравни от дузпа - 1:1. До наказателния удар се стигна, след като Занев и Бусато не се разбраха и бразилецът фаулира Станислав Иванов. В добавеното време на първото полувреме Хали Тиам поведе "сините".

ЦСКА изоставаше в мача

В началото на второто полувреме "армейците" изравниха след точно изпълнена дузпа на Греъм Кери. До последното попадение на Али Соу Симеон Славчев правеше разликата с попадение в 62'.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

По-рано през сезон 2019/20 ЦСКА и Левски завършваха наравно - 2:2, 0:0. Преди това "червените" бяха побеждавали с 2:0, а "сините" с 1:0.

Още: Договорът му изтича: Най-твърдият титуляр на ЦСКА в последните години коментира бъдещето си

Страхотни семейства и красиви двойки - кои са дамите до футболистите на ЦСКА? (ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА не отписва Купър, мнозина вече тренират с Томаш за Левски, но има ДВЕ липси

Европейският тим на ЦСКА елиминира съперник с 10:2 за Купата на БФС