С брата на Янис Адетокумбо в състава: Панатинайкос развенча Реал Мадрид и донесе невиждана радост на Гърция! (ВИДЕО)

689 0

Панатинайкос е победител в тазгодишното издание на Евролигата, след като във финалния мач смаза миналогодишния победител и настоящ фаворит за титлата Реал Мадрид с 95:80! Двубоят се игра в Берлин, а приза от най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол е първи за ПАО след цели 13 години. За последно, гръцки тим изобщо бе триумфирал в надпреварата преди 11 години, когато Олимпиакос се наложи отново над Реал с 100:88.

Слаба първа четвърт, но после.....

Първата четвърт изобщо не предвещаваше подобен развой, след като "кралския клуб" поведе убедително с 36:25. В следващите отрязъци обаче Панатинайкос бе абсолютно клиничен, вкарвайки след почти всяка атака и ако не беше една тройка на Реал в последните секунди, когато гърците спряха да играят, резултатът щеше да бъде още по-разгромен.

Още: Готово е: Обявяват Килиан Мбапе в Реал Мадрид съвсем скоро, представянето му ще бъде грандиозно!

За ПАО най-полезни бяха Костас Слукас и Кендрик Нън, съответно с 24 и 21 точки. В състава им личеше и името на брата на мегазвездата на Милуоки Янис Адетокумбо, Костас, който обаче записа едва 3 минути в хода на срещата. След края на мача Янис дойде до скамейката на победителите и го прегърна през сълзи.