Трипъл-дабъл на Уестбрук не стигна на Оклахома срещу Финикс

Снимка: Gulliver/Getty Images

858 0

Финикс Сънс се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 117:113 след продължение в оспорван и интригуващ двубой. Ръсел Уестбрук реализира трипъл-дабъл (39 точки, 13 борби и 11 асистенции), но това не бе достатъчно за неговия тим за успеха, който прекъсна серията си от седем поредни победи.

"Слънцата" натрупаха комфортна преднина още през първата четвърт. Оклахома обаче подобри играта си и на почивката изоставаше само с пет точки при резултат 48:53.

Второто полувреме също премина през обрати и се стигна до продължение, след като Финикс пропусна да отбележи секунди преди края.

В допълнителните пет минути играчите на Джеф Хорнасек бяха по-добри и удържаха победата.

Най-резултатен за победителите стана Ерик Бледсоу, който беше на крачка от трипъл-дабъл със своите 28 точки, 13 борби и 9 асистенции. Маркийф Морис добави 29 точки и овладя 11 борби.

За Оклахома, след Уестбрук, най-много вкара Енер Кантер, който е с 18 точки.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

В следващия си мач Финикс е домакин на шампиона в НБА Сан Антонио Спърс, а Оклахома гостува на Портланд.