Снимка: Gulliver/Getty Images

1122 0

Лос Анджелис Клипърс победи като гост Хюстън Рокетс със 117:101 и поведе с 1-0 победи в полуфиналната серия в Националната баскетболна асоциация. В основата на успеха за победителите беше Блейк Грифин, който записа трипъл-дабъл от 26 точки, 14 борби и 13 асистенции. Клипърс бяха без голямата си звезда Крис Пол, но очевидно това не им попречи да спечелят мача.

Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха с 6 точки след първата част. Вторият период беше изключително оспорван, като на почивката Клипърс намали изоставането си 4 точки.

Гостите успяха да направят пълен обрат след почивката, като преди четвъртата част вече водеха с 6 точки. В началото на последните десет минути Хюстън се доближи на една точка от своя съперник, но след това играчите на Клипърс взеха нещата в свои ръце и се поздравиха с успеха.

За победителите Джамал Кроуфърд записа 21 точки, а Мат Барнс е с 20. За Чикаго най-резултатен бе Дуайт Хауърд, който реализира 22 точки. С 2 по-малко е Джеймс Хардън.

Следващата среща между двата тима отново ще бъде в Хюстън. Играе се до 4 победи от 7 мача.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.