Макс Верстапен и Ред Бул бяха разплакани! Макларън и Ландо Норис с полпозишън за Гран При на Испания

795 0

Ландо Норис спечели първото място в квалификацията за Гран при на Испания във Формула 1. Пилотът на Макларън завърши обиколка с време 1:11.383. На второ място, с изоставане от само 20 хилядни, се класира Макс Верстапен, а трети за утрешната надпревара стана Люис Хамилтън.

Ландо Норис се пребори с Макс Верстапен

Още: Формула 1: Доминация на Ферари в третата сесия преди квалификацията за Гран При на Испания

В началото на решителната фаза на квалификацията, Макс Верстапен водеше пред Норис с разлика от 0.123 секунди. Във втория си опит Верстапен подобри своето време с 0.270 секунди, но това не беше достатъчно, за да спре Норис, който постигна 1:11.383 и спечели квалификацията на пистата "Каталуня".

На третия ред ще стартират пилотите на Ферари – Шарл Льоклер и местният любимец Карлос Сайнц. Седми ще започне Пиер Гасли, а осмото място в квалификацията зае Серхио Перес, който обаче ще стартира от 11-та позиция заради наказание след Гран при на Канада. Топ 10 допълниха още Естебан Окон и Оскар Пиастри.

Гран При на Испания ще се проведе утре (23 юни) и е с начален час 16:00 (българско време).

Макс Верстапен "убива" мечта: Евентуално преминаване в Мерцедес ще е кошмар за пилот във Формула 1

Формула 1: Ферари извади 105 милиона, за да подпише с превърналия Макс Верстапен в световен шампион