Макс Верстапен оцеля! Всичко бе срещу него, но нидерландецът ликува в Италия

1128 0

Макс Верстапен завоюва победата на Гран При на Емилия-Романя. Световният шампион от Ред Бул направи фантастично каране, въпреки че отдавна не бе притиснат в състезание по подобен начин!

Макс Верстапен оцеля на "Имола"

Това бе пета победа за Макс Верстапен през 2024 година. Успехът бе важен, тъй като представянето му в Маями не бе забележително. Краят на състезанието бе кошмарно за нидерландеца, който имаше проблеми с двете си задни гуми, а впоследствие и с батерията на своя болид.

Втори зад него се нареди победителят в Маями - Ландо Норис. Младият британец се опита да притисне световният шампион, но не успя да го направи и завърши зад него с пасив от по-малко от секунда. Последната стълбичка на подиума пък бе заета от пилота на Ферари Шарл Льоклер.

Топ 10 пък бе оформен от Оскар Пиастри, Карлос Сайнц, Люис Хамилтън, Джордж Ръсел, Серхио Перес, Ланс Строл и Юки Цунода.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Сезон 2024 във Формула 1 ще продължи с емблематичната Гран При на Монако само след седмица.