Макс Верстапен взе спринта, но Ландо Норис не му остави шанс на квалификацията в САЩ

1126 0

Ландо Норис от Макларън записа най-добрата квалификационна обиколка в кариерата си, изпреварвайки конкурента от Ред Бул и лидер във Формула 1 - Макс Верстапен, за са спечели полпозишън за Гран при на САЩ в Остин (Тексас).

Норис успя да се справи с Верстапен

Още: Голямо изпитание пред пилотите във Формула 1 за Гран При на САЩ - коварен враг се завръща

Трикратният световен шампион Верстапен се намира на 54 точки пред британеца в класирането при пилотите, след като спечели спринта на "Пистата на Америките", можеше да е по-бърз, но Джордж Ръсел от "Мерцедес" катастрофира в заключителните етапи.

Норис спечели квалификацията за Гран при на САЩ с време 1:32.330 минути, а Верстапен остана с 0.031 секунди по-бавен. Нидерландският пилот изглеждаше по-бърз във втория си опит за водещо време, но инцидентът с Ръсел във финалния сектор предизвика предупредителни знамена.

Полпозишънът е шести в кариерата на Ландо Норис, както и четвърти в последните пет състезания, и първи в САЩ. Зад него и Верстапен топ 10 пък допълват: Карлос Сайнц, Шарл Льоклер, Оскар Пиастри, Джордж Ръсел, Пиер Гасли, Фернандо Алонсо, Кевин Магнусен и Серхио Перес.

"Получи се просто перфектно. Беше много, много добра обиколка. Бих казал, че вероятно е най-добрата в кариерата ми. Трябваше да направя нещо и днес го направих. Страхотна обиколка и хубав начин да започнем състезанието", сподели Норис.