Браво! Радина Величкова е европейска шампионка за девойки под 18 години, записа национален рекорд

1851 0

Радина Величкова стана европейска шампионка в бягането на 100 метра при девойките на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години в Словакия. 16-годишната българка записа резултат от 11:46.

Така тя подобри собствения си национален рекорд на два пъти в рамките на 2 дни, след като бяга 11.47 на полуфинала. Това е първото злато за страната ни в тази възрастова група.

Втора след българката финишира французойката Шаде Лапорал с 11.54 секунди, а тройката бе допълнена от естонката Мия От с 11.62 секунди.

Малко преди триумфа на спринтьорката България спечели и първия си медал на шампионата. Той бе завоюван от Християн Касабов в бягането на 110 метра с препятствия, който се нареди трети при юношите.

Варненецът финишира за 13:47 секунди, като за място на почетната стълбичка изпревари с една хилядна британеца Тоби Райт. Във финала на 100 метра с препятствия при девойките Ива Деливерска завърши на пето място.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!