ATPTour.com предвиди много точки за Гришо в Монреал и заключи: Той още може да "запали" топ турнирите

1101 0

Григор Димитров ще играе с лекота на Мастърса в Монреал, тъй като няма никакви точки за защитаване. Това може да тласне българина напред в турнира, смятат от ATPTour.com и призовават феновете да гледат изявите му в Канада.

Победителят прибира 1000 точки

Шампионът в Монреал ще спечели 1000 точки, което може сериозно да повлияе на класирането му. Според ATPTour.com Григор има шансове да натрупа много точки в Северна Америка.

Гришо стартира в Канада срещу квалификант

Още: Григор Димитров с поредно впечатляващо постижение, вече има 100 седмици в топ 10

Лесен старт за Гришо

Димитров ще играе с квалификант във втори кръг, а първият поставен съперник, когото може да срещне, е 11-ият поставен Бен Шелтън.

От портала припомнят, че първата ракета на България се наслади на страхотен сезон в турнирите от Мастърс 1000, достигайки осминафиналите в Индиън Уелс и финала в Маями, където спечели 3 последователни победи срещу съперници от топ 10.

Българинът още "може да запали топ турнирите"

"Ето защо е добра идея да удвоите точките си, като поставите своята бонус топка на Димитров. 33-годишният тенисист показа в Маями тази година, че все още е способен да запали най-големите турнири в света", отбелязва ATPTour.com. Повече за участието на Григор в Монреал четете в линка

Григор Димитров се изрепчи на хейтърите: Показа самочувствие и накара феновете да мечтаят

Григор Димитров: Мога да побеждавам играчи като Новак Джокович

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.