Болезненото пропадане на Димитров не спира - рекордно ниска позиция от 478 дни насам

2010 0
Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, продължава да се свлича в ранглистата на Асоциацията на професионалните тенисисти. Сънародникът ни вече е 15-и в света с актив от 2745 точки.
Това е най-ниското класиране на хасковлията от 29 октомври 2023 година, когато той беше 17-и в подреждането. Причината за спада му е отсъствието от кортовете след контузията в Австралия. Тя го извади от знаменитата надпревара още в първия кръг.
Сред българите втори след Гришо е Адриан Андреев на 228-мо място, докато Димитър Кузманов се изкачи с петнадесет места до 345-а позиция.
Поглед към ТОП 10
Лидер остава шампионът от Откритото първенство на Австралия Яник Синер с 11330 точки, следван от Александър Зверев с 8135 точки, а испанецът Карлос Алкарас е трети със 7410 точки.
В световния топ 10 попадат още Тейлър Фриц, Каспер Рууд, Даниил Медведев, Новак Джокович, Алекс де Минор, Томи Пол и Андрей Рубльов.
Още: Чудесно: Григор Димитров на полпозишън преди следващия голям турнир
Заради контузиите: Пропадането на Григор Димитров започна
Григор Димитров мотивира милиони с шест думи, докато се възстановява
Григор Димитров се завръща на корта - заяви участие за популярен турнир
Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари