Циципас и Кирьос ще трябва да си платят за разправиите в мача помежду си


Циципас и Кирьос ще трябва да си платят за разправиите в мача помежду си
Снимка: Getty Images

860 0

Тенисистите Стефанос Циципас и Ник Кирьос бяха глобени за неспортсменско поведение в мача по между си от третия кръг на Откритото първенство на Великобритания. Общата санкция е най-голямата до момента на "Уимбълдън".

Гъркът получи две предупреждения за безразсъдно удряне на топката, веднъж в публиката и веднъж много силно в едно от таблата, като бе глобен с 10 хиляди долара.

Толкова бе санкцията за австралиеца след победата му в първия кръг на "Уимбълдън", когато призна, че е плюл по посока на зрител, който му се подигравал. Кирьос бе глобен с нови 4 хиляди долара за псувни по време на съботния мач с Циципас, когато призова съдията на стола гъркът да бъде дисквалифициран за това, че почти удари зрител с топката.

Тенисистите могат да бъдат санкционирани до 20 хиляди долара за нарушения, които не са в духа на феърплея, но могат да бъдат наказани по-сериозно за други свои действия.

Всичко около Откритото първенство на Великобритания можете да следите в SportLive.bg

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Реклама
Най-четени новини

виж всички