Душман на Григор Димитров го дебне на Мастърса в Рим, Надал и Джокович отново са в един поток


Душман на Григор Димитров го дебне на Мастърса в Рим, Надал и Джокович отново са в един поток
Снимка: Getty Images

1831 0

Първата ракета на България Григор Димитров ще срещне квалификант в първия кръг на Мастърса в Рим, който започва в началото на следващата седмица (9 - 15 май).

Българският тенисист ще научи името на съперника си след приключването на квалификациите в италианската столица, а при успех в първи кръг ще срещне четвъртия поставен в схемата Стефанос Циципас. Именно Циципас победи Димитров в последните два турнира на българина в Мадрид и Барселона.

Сред по-интересните сблъсъци в първи кръг са мачът между завръщащия се след дълго отсъствие заради контузия Стан Вавринка и американеца Райли Опелка, както и двубоят Хуберт Хуркач - Давид Гофен.

Схемата отново събра световният №1 Новак Джокович и Рафаел Надал в една половина, като те могат да се срещнат на полуфиналите. Сензация Карлос Алкарас може да е съперник на втория поставен Александър Зверев в четвъртфиналите в долната половина!

Още новини за тенис четете в SPORTLIVE.BG!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Левски

"Тайни от бг елита": Как майка му се превърна в идола на Кристиан Макун от Левски

"Тайни от бг елита" е новата рубрика, с която екипът на SportLive.bg ще запознава своите читатели с любопитни...

Най-четени новини

виж всички