Григор Димитров - Джунченг по ТВ: Кога и къде да гледаме втория мач на Гришо на Уимбълдън?

6016 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров в четвъртък ще направи втори опит за изиграването на втория си мач от тазгодишното издание на Уимбълдън. На хасковлията му предстои дебютна среща с китаеца Шанг Джунченг, която в сряда вече беше отложена.

Уимбълдън срещна проблеми в сряда

Не е изненада, че двамата не са се изправяли един срещу друг до този момент, тъй като 91-вият в света е едва на 19 години. От другата страна далеч по-опитният Димитров е на 33 години и заема 10-о място в световната ранглиста.

За да стигне до тази фаза, Шанг победи с 3:0 сета Кристиан Гарин (7:5, 6:4, 6:4 в отделните части за два часа и пет минути игра). Българинът пък преодоля Душан Лайович, също с 3:0 сета (6:3, 6:4, 7:5 за един час и 46 минути игра). Победителят от този мач ще срещне в третия кръг победителя от Гаел Монфис - Станислас Вавринка, който предстои да се доиграе. Към четвъртък сутрин французина води с 2:0 сета.

Къде да гледаме Димитров - Джунченг

Сблъсъкът между Димитров и Шанг Джунченг ще бъде втори от програмата на корт номер 12, която започва в 13:00 часа българско време. Първи на този корт играят Яфан Уанг от Китай и американката Мадисън Кийс. След края на този двубой ще започне и мачът на Григор (вероятно около 14:30 часа българско време).

Срещите от Уимбълдън се предават пряко по Eurosport. Първите кръгове ще се излъчват само по Eurosport 2 (а впоследствие и по Eurosport 1), като в последния момент ще стане ясно дали ще дават там Григор, или ще бъде излъчван друг мач, който се провежда по същото време. При всички положения ще можете да следите Димитров срещу Джунченг НА ЖИВО в SportLive.bg.

Още: След дълги часове чакане: Вторият двубой на Григор Димитров на Уимбълдън бе отложен

"Едно от най-плашещите разигравания" - Григор Димитров си спомни за мач, след който буквално е припаднал (ВИДЕО)

Отлично: В перфектно време - в колко часа излиза Григор Димитров за втория си мач на Уимбълдън

"Бях толкова нервен... плаках": Григор Димитров за първи път призна за интимен момент в живота си

Григор Димитров се бори срещу суеверията, отбеляза любопитен детайл, който влияе върху играта му на Уимбълдън