Гришо даде сет, но спечели на старта в Синсинати

Снимка: Getty images

1060 0

Григор Димитров започна с трисетова победа участието си на тенис турнира в Синсинати. Първата ни ракета се справи с 6-2, 3-6, 6-3 срещу чеха Лукаш Росол в двубой от първия кръг.

Първият сет срещу Росол продължи само 27 минути. Григор дръпна с 4-0 след два затвърдени пробива и до края на частта даде само два гейма на 63-ия в световната ранглиста.

Във втория обаче нивото му рязко спадна. Процентът вкаран първи сервис се понижи и в шестия гейм Димитров бе пробит за 2-4, което реши изхода на сета и Росол изравни резултата.

Решителната част вървеше гейм за гейм до 3-2, когато Григор нанесе решителния си удар. Росол му даде възможност да играе на втори сервис, а с двойна грешка се стигна до 0-40 и българинът реализира още първия си брейкбол. Димитров затвърди пробива безпроблемно и малко по-късно приключи мача на свой сервис от третия си мачбол с ас, общо негов 11-ти в срещата.

Така във втория българинът ще се изправи срещу победителя от мача между преминалите през квалификациите Вашек Поспишил и Денис Кудла.

Срещу канадеца Поспишил Григор е с две победи. Той надделя с 6-2, 6-2 по-рано през този сезон в Маями, а миналата година се наложи над Поспишил със същия резултат в Базел. Срещу Кудла е играл само веднъж - загуба с 1-6, 4-6 в Нюпорт през 2011 г.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.