Гришо прескочи в трети кръг на "Уимбълдън" без да загуби сет

1099 0

Григор Димитров се класира за третия кръг на тенис турнира "Уимбълдън". Нашето момче пречупи американеца Стив Джонсън със 7:6(8), 6:2, 7:6(2) след 2 часа и 11 минути игра.

Още в първия гейм световният №52 достигна до 15-40 и два брейкбола, но Григор ги неутрализира с добър сервис и печелившо воле, а след това удържа подаването си. Геймът продължи повече от 7 минути. Без нови възможности за пробиви се стигна до тайбрек. Димитров спаси два сетбола, преди да успее да затвори сета.

Във втората част полуфиналистът от миналата година вдигна темпото и поведе с 4:1 след два пробива. До края Гришо нямаше проблем и сравнително бързо дръпна с 2:0 сета.

В третият Джонсън се спаси от 0:40 още в първия гейм. В деветия 24-годишният българин стигна до нова точка за пробив, но пак не успя. В следващия самият той трябваше да отразява сетбол на американеца, преди да направи 5:5. В 11-ия Гришо отново пропиля брейк пойнт след слаб ретур от бекхенд в мрежата. Стигна се до нов тайбрек. В него Гришо поведе с 6:2 точки и реализира още първия мачбол след двойна грешка на съперника.

Българинът направи 47 печеливши удари (17 аса) срещу 24 непредизвикани грешки (4 двойни). Той реализира 84 процента от точките при разигран негов първи сервис.

За достигането до тази фаза Димитров взема 90 точки за световната ранглиста, където е 11-и, както и 22 500 паунда от наградния фонд.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

Следващият опонент на Гришо е поставеният под №21 Ришар Гаске, който до момента не е загубил сет, подобно на хасковлията. В официални мачове французинът има 4 победи от също толкова срещи. Миналата седмица двамата играха на демонстративния турнир в Хърлингам клъб (Лондон) и Димитров се наложи със 7:6, 6:4.