Жалко! Александър Донски приключи с турнир във Великобритания

Снимка: Lap.bg

1040 0

Българинът Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Роухямптън (Великобритания). Надпреварата е с награден фонд 25 000 долара.

Националът на България за Купа "Дейвис“ загуби от представителя на домакините Джилс Хъси с 5:7, 3:6. Мачът продължи 105 минути.

Двубоят започна равностойно, но при 5:5 Хъси взе пет от следващите шест гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:1 във втория, а до края британецът не допусна да бъде застигнат.

Така Донски не успя да достигне до четвъртфиналите на сингъл на състезание от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF за първи път от края на март, когато спечели титлата в Монастир (Тунис).

А ето кога Кузманов и Томова излиза за вторите си мачове от квалификациите за US Open.