Яник Синер се изравни с Рафаел Надал и уби мечтата на Новак Джокович за титла №100

1415 0

Яник Синер демонстрира впечатляваща форма в Шанхай, като завоюва титлата след категорична победа над Новак Джокович с 2:0 сета (7:6(4), 6:3 в отедлните част). Синер успя да покаже забележително ниво на игра и да триумфира в този сблъсък.

Още: Билетите за последния мач на Рафаел Надал скочиха от 40 до 40 000 евро

Синер отново над всички

Яник Синер постигна значителен успех, като спечели своята 17-та титла в ATP Тура, ставайки първият тенисист от 2018 г., който успява да завоюва три Мастърс трофея в рамките на един сезон. Последният, който постигна това, беше легендарният Рафаел Надал.

Синер спечели Мастърса в Шанхай

В този мач, Новак Джокович, който се стремеше към своята юбилейна 100-та титла, започна с високи амбиции и показа отлична игра в началото. Въпреки това, с напредването на двубоя, Синер постепенно засилваше своето представяне и в крайна сметка заслужено победи с резултат 7:6(4), 6:3 след 1 час и 38 минути игра.

Триумфът на италианеца не само подчертава изключителния му потенциал, но и го утвърждава като един от водещите тенисисти в света днес.

Още: Един от най-епичните мачове в кариерата на Рафаел Надал: Срещу Григор Димитров (ВИДЕО)