Неприятно: Григор Димитров излиза за мач №2 в Лондон срещу Корда в много неудобно за гледане време

7844 0

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, продължава участието си на турнира "Куинс клуб", част от сериите "ATP 500", в британската столица Лондон. Организаторите пуснаха програмата за ден №5, в който хасковлията ще мери сили с американския преставител Себастиан Корда на 1/8-финалната фаза.

Кога играе Григор Димитров?

За съжаление, двубоят на Григор Димитров почти сигурно ще се засече с първия мач от Европейското първенство по футбол в 16:00 часа между Хърватия и Албания. Мачът на Гришо е втори от програмата на Централния корт и ще започне веднага след срещата между Матео Арналди и Ринки Хиджиката, която стартира в 14:00 часа (българско време).

Още: Познат съперник, измъчил максимално Григор Димитров, е следващият му опонент в Куинс

Съперничеството Григор Димитров - Себастиан Корда

Поне ден почивка за Григор Димитров - ето кога ще научи следващия си съперник в Куинс

Преди сблъскъка в Лондон българинът се е изправял два пъти срещу американеца, като и в двете срещи бе доста "поизмъчен".

Първият им двубои се състоя през 2022 година във Вашингтон, където пред собствената публика Корда се наложи с обрат 4:6, 6:1, 6:2.Тази година (2024) двамата отново се изправиха един срещу друг на 1/16-финал на турнира в Марсилия. Тогава Гришо успя да вземе реванш. Григор бе безкомпромисен и се наложи с 6:1, 7:6(5).

Победителят на 1/8-финала между Гришо и поставения под №23 американец ще продължи към четвъртфиналната фаза, където ще срещне победителя от мача между Ринки Хиджиката (Австралия) и Матео Арналди (Италия).

99% от играчите бъркат от ТАЗИ ситуация: Григор Димитров обаче избухна и изуми тенис света (ВИДЕО)