Новак Джокович показа световната си класа, изравни рекорд и оцеля в спиращ дъха мач на Ролан Гарос (ВИДЕО)

1721 0

Един от най-добрите тенисисти за всички времена Новак Джокович се класира за осминафиналите на Ролан Гарос в ранните часове на неделната сутрин след епичен мач.

Класика от Новак Джокович

Защитаващият титлата си от Ролан Гарос Новак Джокович обърна изоставане от 1:2 сета, за да победи италианския представител Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6/8), 2:6, 6:3, 6:0 в мач от третия кръг, който приключи след 04:00 сутринта (българско време).

Още: Григор Димитров - Хуберт Хуркач по ТВ: КОГА и КЪДЕ да гледаме 1/8-финала от Ролан Гарос?

Новак Джокович спечели епичен мач в Париж

Четири часа и 29 минути бяха необходими на Джокович за победата. 37-годишният световен номер едно изравни рекорда на Роджър Федерер от 369 спечелени мача от Големия шлем. Наградата му е сблъсък с Франсиско Черундоло от Аржентина за място на четвъртфиналите.

"Трябва да поздравя Лоренцо Музети, жалко, че някой трябваше да загуби. Той изигра невероятен мач. Беше много, много близо до победата", каза Джокович веднага след срещата.

Два дена мъки, майката природа и много жилав белгиец НЕ СПРЯХА Григор Димитров на Ролан Гарос

Безпомощни пред природата: От Ролан Гарос с отчаяно действие за Григор Димитров

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.