Сесил отпадна на крачка от основната схема в Прага

988 0

Втората ракета на България Сесил Каратанчева отпадна в третия кръг от квалификациите на турнира по тенис на клей в Прага. Българката претърпя поражение от Луцие Храдецка с 4:6, 4:6 и не успя да се класира за основната схема на турнира.

Каратанчева започна по-добре мача и с ранен пробив поведе с 3-1. В средата на първия сет обаче тя също не успя да спечели подаването си и резултатът беше изравнен. В края на сета Храдецка направи нов пробив, след което сервира за първия сет и без особени проблеми поведе с 1-0.

Във втория сет чехкинята първа направи пробив, но българката изравни за 3-3. След това обаче тя не успя да спечели подаването си и Храдецка отново поведе с пробив. До края двете печелеха подаванията си и представителката на домакините се поздрави с успеха.

Въпреки загубата, Каратанчева заработи 1005 долара и 14 точки за световната ранглиста. Другата българска представителка Цветана Пиронкова започва участието си директно от основната схема.