Шампионката Квитова прескочи лесно в трети кръг

1006 0

Защитаващата титлата си Петра Квитова безпроблемно стигна до трети кръг на "Уимбълдън", след  победа с 6:2, 6:0 срещу японката Куруми Нара.

Още от самото начало чехкинята бе изключително стабилна в собствените си подавания и набързо поведе с 3-0. Квитова дори имаше шансове за още един пробив, но този път японката намери сили да измъкне гейма си. Нара обаче така и не успя да притисне противничката си от ретур и дори загуби още веднъж подаването си за крайното 2-6 в откриващата част.

Миналогодишната шампионка продължи доминацията си и във втория сет, където дори не даде гейм на японката.

Агнешка Радванска също не срещна особени затруднения в днешния си мач, отпускайки само два гейма на състезаващата се за Австралия Айла Томлянович по пътя си към трети кръг, където ще срещне Елина Свитолина или Кейси Делакуа.

Напред продължава и финалистката от 2013-а година Сабине Лисицки, която загуби сет срещу американката Кристина Макхейл, но все пак се поздрави с крайната победа след обрат с 2:6, 7:5 6:1.

В трети кръг германката ще се изправи срещу Тимеа Бачински, която отнесе Силвия Солер-Еспиноса с 6:2, 6:1 след час игра.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.