След многото опити: Арина Сабаленка сбъдна мечтата си и спечели US Open (ВИДЕО)

520 0

Арина Сабаленка завоюва титлата на US Open, след като надделя над американката Джесика Пегула в два сета (7:5, 7:5) за 1 час и 54 минути игра в Ню Йорк.

Сбъдната мечта за Сабаленка

Още: Въпреки нещастния развой на US Open: Григор Димитров запази шанс за Финалите на АТР

Това е първият трофей на Сабаленка от US Open и вторият ѝ в турнирите от Големия шлем. Досега тя беше достигала два пъти до полуфиналите и веднъж до финала на този турнир, но този път успя да триумфира, след като редовно стигаше до финалните етапи през последните години.

Мачът между Арина Сабаленка и Джесика Пегула беше много оспорван, като в първия сет двете тенисистки си размениха ранни пробиви. При резултат 3:2 за Сабаленка тя успя да направи нов пробив. Въпреки че водеше с 5:3, белорускинята допусна пробив, който Пегула затвърди с успешен сервис гейм, довеждайки резултата до 5:5. Последваха два дълги гейма, в които Пегула оказа сериозна съпротива, но загуби и така Сабаленка спечели първия сет.

Във втория сет Сабаленка започна силно, пробивайки Пегула още в първия ѝ сервис гейм и поведе с 3:0. Пегула успя да върне пробива и изравни до 3:3, след което направи нов пробив и поведе с 5:3. Въпреки това, Сабаленка се пребори, като при резултат 4:5 направи решителен пробив, за да изравни геймовете. След успешен сервис гейм Сабаленка поведе с 40:15 в 12-ия гейм и реализира втория си мач пойнт, с което спечели титлата на US Open.

Истинско майсторство: Топ изпълненията на Григор Димитров, с които плени на US Open (ВИДЕО)

Александър Лазаров се отказа от националния отбор и посочи защо Григор Димитров го е направил