Следващият съперник на Григор Димитров: Разбит 2 пъти от българина тази година, веднъж с "геврек"

2483 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира във втория кръг на US Open и вече е ясно кой ще бъде неговият съперник. Той ще се изправи срещу Ринки Хиджиката, който елиминира на старта Алехандро Давидович Фокина със 7:6(1), 3:6, 6:4, 6:3.

Хиджиката спечели първия сет с тайбрек, но Давидович Фокина успя да изравни. В третата и четвъртата част многото непредизвикани грешки на испанеца се оказаха фатални и той записа трета поредна загуба, след като надви Даниил Медведев във втория кръг в Монреал в началото на август.

Изправял се е 2 пъти срещу този съперник

Още: "Няма такъв удар" - опонентът хвърли невярващо ракетата след невъзможен удар на Григор Димитров (ВИДЕО)

Именно на турнира в канадския град Григор Димитров се срещна за последно с Хиджиката. Българинът беше повече от убедителен - 6:1, 6:0. Двамата играха и в началото на годината, когато Григор се наложи с 6:1, 6:4 на четвъртфиналите в Бризбън, а впоследствие вдигна титлата. Това са единствените два мача на Гришо срещу австралиеца.

Ринки Хиджиката се намира на 62-о място в световната ранглиста, а най-доброто му постижение в турнирите от Големия шлем е достигането до четвъртия кръг на US Open миналата година.

Още: Притеснителен сервис и много магия в 3-сетов победа на Григор Димитров за старт на US Open

Още на старта: Григор Димитров записва зашеметяващо постижение на US Open

В Русия за новата на Гришо: Не изглежда да е любовта на живота му