Тотална доминация: Виктория Томова се разправи със световната №26 в Германия

1141 0

Родната тенисистка Виктория Томова постигна един от най-големите си успехи в своята кариера. Българката успя да победи чехкинята Линда Носкова с 2:0 сета (6:4, 6:2 в отделните части) за час и 10 минути игра. Това бе победа №2 през годината за нашето момиче над опонентка от топ 30 в тура.

Страхотният успех на Виктория Томова

Двубоят бе част от турнира "Бад Хомбург" на трева насред Германия. Тенис ракета №1 при жените у нас игра на много високо ниво и записа трети пореден успех без загубен сет. С победата си на осминафинала, Томова вече има на сметката си и трети четвъртфинал на "WTA" за 2024 година, след като преди това достигна до тази фаза в Хобарт и Рабат.

Още: Спечели най-големия си трофей, а го съсипаха от критики заради поведението на приятелката му (ВИДЕО)

Срещу Носкова Томова съумя да се отчете с повече асове (4-1), а също така и спечели 74% от точките си на първи сервис (26/35). Нашето момиче съумя да се отчете и стри пробива от петте си шанса, а нейната опонентка не записа нито един брейк в мача (0/4).

Следващото предизвикателство на Томова на четвъртфинала ще бъде или Анна Блинкова, или четвъртата поставена в схемата Беатрис Хадад Мая, а по всяка вероятност четвъртфинала ще се проведе на 27 юни (четвъртък).

Григор Димитров с любопитно решение: Наел е специалист, който да се грижи за съня му