Висока летва за Гришо в Монте Карло

1697 0

Труден съперник се падна на Григор Димитров за първия кръг от тенис турнира в Монте Карло. Нашето момче ще се изправи срещу испанския ветеран Фернандо Вердаско, който само преди десетина дни срази Рафаел Надал с 6-4, 2-6, 6-3 в Маями.

Вердаско и Димитров са си разменили по една победа в преките им двубои до момента. Испанецът спечели през 2013-а на клея в Бостад със 7-6 (3), 5-7, 7-5, а първата ни ракета му го върна с 6-1, 3-6, 6-3 в Пекин през миналия сезон.

В последните две издания на Мастърса в Монте Карло, Григор преглътна поражения от испански тенисисти. През 2013-а Надал го спря на четвъртфинал, а през 2014-а нашето момче загуби от Давид Ферер.

Ако сега Димитров се справи с Вердаско, във втори кръг го очаква победителят от двубоя между Фабио Фонини и Йежи Янович, а в трети - евентуален мач със защитаващия трофея си Стан Вавринка. На четвъртфиналите пък е възможен нов мач между Григор и идола му Роджър Федерер.