Загуба след загуба за Виктория Томова след Олимпийските игри

273 0

Най-добрата тенисистка на България - Виктория Томова, отпадна от втори турнир безславно в рамките на броени дни. Днес тя загуби на старта и в Синсинати след поражението в Торонто от японката Моюка Учидижима.

Томова с бързо отпадане

Томова този път може много да съжалява, защото всичко зависише от самата нея. В крайна сметка тя загуби в САЩ след тайбрек и в двата сета срещу Каролина Плишкова. Чешкинята спечели със 7:6 (3), 7:6 (3) за 103 минути.

В първия сет Томова навакса ранен пробив и дори имаше сет-пойнт при 5:3 гейма, но позволи ри-брейк, което доведе до тайбрек. При последните разигравания българката поведе с 3:0, но успя да загуби.

Във втората част Томова поведе с 4:2 гейма, но отново не успя да затвори частта и загуби първата си среща с чешкинята.

Още: Приказен старт и ужасен край: Виктория Томова допусна обрат срещу американка и се сбогува с Париж

Ден 2 от Олимпийските игри 2024 донесе болезнени загуби, но и ценни победи за България