6-годишната прокоба продължава: България приключи с Лига на нациите със загуба от Аржентина

Снимка: volleyballworld.com

825 0

Националният отбор на България по волейбол допусна поражение с 0:3 гейма (22:25, 17:25, 20:25) от Аржентина, като това бе поражение №9 в последния мач на "лъвовете" в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

България приключи с Лигата на нациите за 2024 година

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини изиграха приличен мач, но малко не им достигна, за да вземат поне едната част от прекия сблъсък. С поражението "лъвовете" завършват на 14-ата позиция с актив от 12 точки, едва 3 победи и цели 9 загуби.

Още: Националният отбор по волейбол продължи 11-годишна традиция и сгази тоталния "абонат" Турция

Интересното е, че България не може да победи "гаучосите" вече 6 години. Последната такава дойде през вече далечната 2018 година, когато се наложихме над "Ла Албиселесте" с 3:1 гейма в същия турнир.

Припомняме, че напред в Лигата на нациите, към елиминационната фаза, продължават първите 8. А те към момента са: Словения, Полша, Италия, Канада, Франция, Япония, Бразилия и Аржентина.

България не успя да се пребори със Словения, брутална серия на сервис пречупи националите