Гордост: Девойките на България станаха европейски шампион по волейбол - за първи път от 40+ години

Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

2278 0

Националният отбор по волейбол на България за девойки до 18 години стана европейски шампион за тази възраст. Във финала младите "лъвици" победиха изключително категорично Белгия и триумфираха с титлата в залата в Алба-Блаж (Румъния).

България спечели европейската титла при девойките във волейбола до 18 години

Мачът за златото се оказа доста по-лесен за България в сравнение с полуфиналите. Там се справихме с Италия след успех с 3:2 гейма, а сега Белгия бе сломена с 3:0, и то при категорична разлика в геймовете (само в последните имаше интрига) - 25:15, 25:18, 28:26.

Днешният финал беше първи за женското ни направление от 42 години насам. За последно България участва в битка за златото на Европейското първенство за девойки до 20 години през 1982 година, когато завоюваме среброто. В тази възраст най-доброто класиране за България на шампионат на Стария континент беше 4-то място през 2018-а.