Левски отнесе ЦСКА за Суперкупата пред погледа на Генчев и Миланов

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1501 0

Левски се превърна в първия финалист на тазгодишното издание за Суперкупата на България по волейбол. "Сините" се наложиха с 3:0 гейма срещу ЦСКА като домакин (29:27, 25:20, 25:23).

Това бе осма поредна победа за възпитаниците на Николай Желязков срещу вечния съперник във всички турнири. Най-близо до гейм в двубоя "червените" бяха още в първата част, когато се стигна до тайбрек.

Припомняме ви, че в една от загубите през миналия сезон ЦСКА поведе като гост с 2:0 гейма, но бе обърнат до 2:3.

Над 1000 зрители станаха свидетели на битката, а традиционно гостуващи фенове не се допускаха със споразумение между отборите. На трибуните бе и националният селекционер Джанроренцо Бленджини, който е в България да следи изявите на състезателите.

ЦСКА без шанс

Президентът на БФВ Любомир Ганев също бе в залата, както и треньорите на футболния Левски - Станислав Генчев и Живко Миланов.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Преди година Левски спечели трофея от Суперкупата на България в Бургас, след като на финала се наложи драматично над Хебър Пазарджик с 3:2 гейма. По-късно днес в другия полуфинал ще спорят Дея и Нефтохимик.