УЖАС: Емблематичен за Ливърпул играч загази здраво - грози го най-тежкото

Бившият френски футболист Джибрил Сисе е изправен пред обвинения за укриване на данъци и неправилно използване на корпоративни средства, съобщава "RMC Sport".

Лоши новини за Сисе

Още: Арне Слот взе трудното решение: 24-годишен французин заменя Ван Дайк в Ливърпул

В момента се води разследване и за грешки в счетоводните му отчети, а решението на съда в Бастия се очаква на 13 септември. Обвинителите настояват за условна присъда от една година и парична санкция от 100 хиляди евро.

Сисе приключи с футбола през 2021 г., като в хода на кариерата си игра за отбори като Ливърпул, Олимпик Марсилия и Панатинайкос. В националния отбор на Франция има 9 попадения в 41 срещи. Най-големият му успех определено е с екипа на мърсисайдци, когато печели Шампионска лига през 2005 година.

Преди няколко месеца, Сисе участва в двубой между легендите на Ливърпул и тези на Аякс, като дори успя да отбележи гол. Ливърпул извоюва победа в благотворителния мач след впечатляващ обрат през второто полувреме. Въпреки че Аякс водеше с 2:0 на полувремето, четири безответни гола донесоха триумфа за "червените".

Още: Титуляр на Ливърпул от миналия сезон е бесен след трансферния прозорец

Още: За бруталните 200 милиона: Килиан Мбапе е искал трансфер в Ливърпул