ПАОК и Десподов докосват титлата в Гърция

1710 0

Отборът на ПАОК победи с убедителното 4:1 Панатинайкос в дерби мач от 35-ия кръг на гръцката Супер Лига. Българският капитан и национал Кирил Десподов започна от първата минута и остана на терена до 81-ата минута.

Още: ПАОК удари Олимпиакос и с късмет може да стане шампион (ВИДЕО)

Как се разви дербито?

Домакините наложиха натиск веднага след първия съдийски сигнал. Във 2-ата минута дори уцелиха греда, когато Брандън Томас беше оставен сам в наказателното поле и стреля, но страничния стълб спаси "детелините".

В 16-ата минута Десподов получи извеждащ пас, опита да напредне, но защитник на гостите го препъна. От лагера на ПАОК имаха изразиха сериозни претенции, но главния съдия остана безмълвен.

Малко след това българския футболист намери Константелиас, който стреля веднага, но вратарят на ПАО спаси неговия удар.

В 36-ата минута домакините най-после откриха резултата. Това се случи след изключително груба грешка в защитата на "детелините". Константелиас нахлу в наказателното поле, подаде на Тайсон и последния реализира на опразнената врата.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се разделиха на почивка с гол аванс за ПАОК.

Второто полувреме започна в спокойно темпо без кой знае какви положения пред някоя от вратите.

Все пак домакините вдигнаха оборотите и това даде резултат в последните двайсетина минути.

В 72-ата минута ПАОК получи право на дузпа, която беше реализирана от Живкович, но само 6 минути по-късно гостите намалиха чрез Йеремейеф.

В последната минута преди изтичането на редовното време домакините си върнаха преднината от два гола, след като Виериня записа името си сред голмайсторите. Във втората от добавените четири Живкович вкара и втория си гол в срещата, оформяйки и крайния резултат.

Още: След месец на тежки резултати: ПАОК би в АЕК в дерби с два обрата и се надява на чудо (ВИДЕО)

Така ПАОК излезе начело в подреждането кръг преди края, след като големия съперник за титлата този сезон АЕК допусна загуба от Олимпиакос с 0:2. Десподов и компания от своя страна събраха актив от 77 точки на първото място, докато конкурентът от Атина е с два пункта по-малко.

В последния си мач в гръцкото първенство за сезона родния футболист и съотборниците му гостуват на Арис на 19 май.

Още: Кирил Десподов изигра цял мач, но ПАОК отстъпи пред Брюж и е аут от Европа (ВИДЕО)