Партизан бие, но след като Божинов излезе

1065 0

Българският национал Валери Божинов поигра едно полувреме при успеха на своя тим над Вождовац като гост. В мача от 11-ия кръг на сръбското първенство нападателят започна титуляр, но бе сменен на полувремето от Стеванович и това се оказа добър ход на треньора.

Другият българин в състава на "черно-белите" - Иван Бандаловски, изобщо не бе в групата.

"Гробарите" бяха неприятно изненадани още в 4-ата минута, след като Вождовац им поведе след гол на Чиркович. В 14-ата минута Божинов отправи хубав изстрел, но малко го раздели от целта.

След почивката Божинов отстъпи мястото си на Стеванович и това раздвижи играта на Партизан в атака. Само 30-ина секунди след подновяването Бабович успя да изравни. В 72-ата минута пък сръбският гранд стигна до обрат след дузпа. Спечели я Живкович, а Бабович я превърна в гол - 2:1.

След успеха Партизан е трети с 20 точки в актива, като изостава на 9 пункта от лидера и вечен съперник Цървена звезда.