В Италия обявиха, че техен клуб "не може" без български национал

1326 0

Българският национал Валентин Антов отново чу позитивни думи за себе си в италианския футбол. Защитникът се състезава за Кремонезе от Серия Б и през настоящия сезон е несменяем титуляр.

Вальо Антов - стълб за Кремонезе

Заедно с друг защитник - Матео Бианкети, и нападателя Андреа Фулиняти са определени като "стълбове" от cuoregrigiorosso.com. Те са били на терена във всяка минута от първите 6 кръга на второто ниво на италианския футбол - по 540 минути.

Българинът няма изпусната минута в първите 6 кръга

"Анализирайки началото на сезона в Серия Б, Кремонезе не може без тримата футболисти. Триото Антов-Раванели-Бианкети е това, което даваше големи гаранции в защита през сезон 2023/24", пише италианският сайт.

Още: Официално: Бъдещето на Валентин Антов е ясно

Тимът на българина е четвърти в Серия Б

В момента Кремонезе заема четвъртото място в класирането в Серия Б, намирайки се на 6 точки от върха, където е Пиза. Антов и компания са инкасирали 5 попадения в 6 срещи и имат положителна голова разлика - +3 гола. В края на миналия сезон Антов отново впечатли феновете в Италия.

Ди Марцио: Клубове от Италия, Германия и Франция искат Валентин Антов

Абсолютната легенда на Милан - Алесандро Неста, става треньор на Валентин Антов в Монца