Борусия (Дортмунд) не вкара колкото Байерн, но блесна с класика далеч от дома

719 0

Борусия (Дортмунд) започна с успех тазгодишното си участие в Шампионска лига. "Жълто-черните" победиха Клуб Брюж с 3:0 след 2 попадения на Джейми Биное-Битънс. Англичанинът се разписа в 76-ата и 86-ата минута в гостуването в Белгия.

През първото полувреме Брюж бе отборът с повече ситуации пред противниковата врата и за малко се размина с гол - Уго Ветлесен нацели гредата през първата половина на частта.
В 12' Грегори Кобел направи страхотно спасяване след изстрел на Рафаел Ониедика. Малко след това дойде гредата на Ветлесен. В 37' Кобел отново се отчете с добра намеса след удар на Андреас Олсен.

Четиринадесет минути преди края на редовното време "жълто-черните" откриха резултата и полетяха към важна за самочувствието им победа. Емре Джан намери в наказателното поле Джейми Биное-Битънс, който прати топката покрай безпомощния Миньоле за 0:1.

Десет минути по-късно англичанинът избухна отново за Борусия. Той завърши свой пробив с удар от вътрешността на наказателното поле, като топката влезе в долния десен ъгъл на вратата на Брюж - 0:2.

Крайното 3:0 оформи Серу Гираси, който изпълни точно дузпа, свирена за нарушение на Брандън Мекеле в 90+5'.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Успехът качи Борусия (Дортмунд) на деветото място в общото класиране, докато белгийците са чак на 28-ма позиция.