Ливърпул се оказа твърде голяма хапка за гладния Милан (ВИДЕО)

899 0

Ливърпул стартира новия сезон в Шампионска лига с много важна победа. Арне Слот потеглиха с 3:1 срещу Милан, който започна ударно у дома. Домакините поведоха след 180 секунди чрез скорострелна атака и точния мерник на Кристиян Пулушич.

Още до почивката гостите успяха да накажат съперника заради грешките му в отбрана. Конате и Ван Дайк се измъкнаха при статични положения и реализираха съответно в 23' и 41'.

Крайният резултат бе оформен от Собослай в 67' след нова бърза атака по фланга. Минути по-рано асистентът на унгареца Коди Гакпо можеше да бъде наказан за нарушение в собственото му наказателно поле.

До вратарска смяна пък се стигна след 50 минути игра, когато Менян окончателно не можеше да продължи и влезе Ториани. След тази победа Ливърпул е трети във временното класиране, Милан 33-и сред 36 отбора.

Първо полувреме

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

ГОЛ! Домакините започнаха ударно и заслужено поведоха след 180 секунди игра. Бърза контраатака завърши отдясно с подаване на Мората към непокрития Пулишич. Вторият не остави шансове на Алисон по диагонал - 1:0!

Гостите отговориха чрез греда на Салах. След четвърт час игра египтянинът напредна отдясно и стреля от наказателното поле, но топката се отби от напречния стълб.

ГОЛ! Домакините си изпатиха в 23', когато първо извършиха нарушение покрай наказателното поле. Последва грешка при опазването на мърсисайдци. Конате бе изпуснат и изравни. Бранителят засече топката при центрирането с глава - 1:1!

Ситуацията от 15-ата минута се повтори след още толкова, когато Салах отново разстреля "росонерите", но нацели напречната греда.

ГОЛ! Повтори се и попадението на мърсисайдците, но авторът беше Ван Дайк. "Лалето" засече топката след центриране от корнер на Цимикас в 41'.

Второ полувреме

Срещата продължи кошмарно за домакините. След още пет минути игра окончателно стана ясно, че Майк Менян не може да продължи срещата. Поради тази причина той бе принудително заменен от 19-годишния Ториани.

След час игра топката срещна ръката на Гакпо в наказателното поле и след секунди нидерландецът събори Мората, но съдията отхвърли претенциите на испанеца.

ГОЛ! Гакпо се измъкна от ролята на грешник и дори асистира в 67'. Тогава "лалето" напредна отляво и прати остро центриране, при което Собослай засечи топката неспасяемо във вратата на Ториани - 1:3!

Стартови състави

Милан: Менян, Ернандес, Калабрия, Павлович, Томори, Лофтъс-Чийк, Фофана, Леао, Пулишич, Райндерс, Мората;

Ливърпул: Алисон, Арнолд, Цимикас, Конате, Ван Дайк, Гравенберх, Макалистър, Салах, Гакпо, Собослай, Жота;

Преди мача

"Росонерите" влизат в дуела след разгромен успех с 4:0 през уикенда над Венеция, замаскирал слабия старт на сезона (две равенства и загуба). Мърсисайдци пък пристигнат след сензационна загуба с 0:1 от Нотингам, дошла след трите победи при старта на кампанията.

За последно тези два отбора се срещната в официални мачове през 2021-а - отново в Шампионска лига. В груповата фаза играчите на Юрген Клоп победиха у дома с 3:2 и като гост с 2:1.

Сега гостите отново са сочени за фаворити, докато домакините имат своите медицински проблеми. Феновете пък няма да изкупят "Сан Сиро".