Арсенал спечели първи трофей за сезона

843 0

Арсенал спечели първия си трофей през този сезон. "Артилеристите" победиха с 3:0 Манчестър Сити и станаха новият носител на Къмюнити Шийлд.

Отборът, воден от Арсен Венгер, изигра много силно първо полувреме. Още до почивката тимът от Лондон поведе с 2:0 в резултата. Автори на головете бяха Санти Касорла и Аарън Рамзи. През втората част Оливие Жиру вкара третото попадение за "артилеристите".

Така футболистите на Арсенал имат повод за радост преди началото на първенството в Англия. Шампионатът започва след по-малко от седмица, а отборът от Лондон е домакин на Кристъл Палас. Манчестър Сити гостува на Нюкасъл в първия кръг от Висшата лига.