Челси даде сериозна заявка на старта в Лига на конференциите

426 0

Челси не срещна никакви проблеми на старта си в Лига на конференциите. Като домакин възпитаниците на Енцо Мареска се наложиха с 4:2 срещу Гент. По-интересно беше второто полувреме, през което паднаха пет от шестте попадения.

Челси е категоричен на старта

По един гол за победителите вкараха Вейга (12’), Нето (46’), Нкунку (63’) и Дюсбъри-Хол (70’). Почетното попадение пък беше дело на Уатанабе в 50-ата минута. Той върна надеждите на гостите, но в следващите минути успехът на колоса бе подпечатан. Сред голмайсторите успя да се включи и Генделман в последната минута за крайното 2:4.

Така Челси даде да се разбере защо е големият фаворит за спечелването на турнира. "Сините" вече са сред лидерите във временното класиране с отбори като Фиорентина, Хайденхайм, Рапид и много други.

В следващия кръг Челси ще гостува на Панатинайкос, а Гент ще приеме Молде.

Още: Мареска с лоши новини: Капитанът на Челси - Рийс Джеймс, пак не е на разположение

Шоуто на Палмър в Челси продължава, Арсенал се срина, но възкръсна (ВИДЕО)