Челси се върна в режим "средняк", а Тотнъм бе подчинен от Нюкасъл (ВИДЕО)

671 0

Следобедните сблъсъци днес (1 септември) във Висшата лига приключиха. Челси и Кристъл Палас направиха равен 1:1 насред "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби на третия кръг, а Нюкасъл постигна успех с 2:1 над Тотнъм у дома на "Сейнт Джеймсис Парк".

Още: След трансфера в Челси: Джейдън Санчо призна, че 2 легенди на "сините" са му идоли

Челси и Тотнъм бяха разплакни

"Сините" от Лондон започнаха много енергично срещата, създавайки редица положения, като логичното се случи в 25-ата минута, когато Коул Палмър асистира на Николас Джаксън. Сенегалецът просто трябваше да добави топката в опразнената врата на Дийн Хендерсън за 1:0.

Крайното 1:1 обаче бе оформено през втората част, когато Еберечи Езе отбеляза красив гол извън наказателното поле, без да остави шансове на Роберт Санчес.

В Нюкасъл пък домакините успяха да стигнат до минимален успех с 2:1 над Тотнъм. Харви Барнс откри резултата в 37-ата минута. Втората част започна кошмарно за "свраките", след като Дан Бърн си отбеляза автогол в 56'. Последната дума обаче имаха момчетата на Еди Хау, когато с първия си гол за сезона Александър Исак сложи точка на спора за 2:1 в 78-ата минута.

По-късна доба: Арсенал привлече Стърлинг без право на откупуване

ПЪЛЕН ЖРЕБИЙ: Мачовете в Лига на конференциите са ясни, късмет за фаворита Челси