Челси се възроди, но въпреки това изравни нежелан рекорд във Висшата лига

1103 0

Челси изравни нежелан рекорд във Висшата лига, след като получи три жълти картона при победата си над Нотингам Форест на 11 май с 3:2. "Сините" допълнително засилиха натиска си за европейско място с късна победа над "Гората".

Нежеланият рекорд

Отборът на Маурисио Почетино изравни рекорда от 101 жълти картона в един сезон в лигата, поставен от Лийдс през 2021/22. Сенегалският нападател Николас Джаксън прескочи рекламните табла към гостуващата публика, за да отпразнува победния гол в 82-ата минута, спечелвайки си предупреждение от главния арбитър.

Още: Челси се събуди в края на сезона: Драматичен успех над Нотингам ги остави в битката за Европа (ВИДЕО)

Челси изравни нежелан рекорд във Висшата лига

По-рано на "сините" бяха показани два жълти картона на Беноа Бадиашиле и Конър Галахър, и двата за нарушения през първото полувреме. Те станаха едва втория отбор след Лийдс, която получи над 100 жълти картона в една кампания.

Джаксън получи десет предупреждения този сезон, с Мойсес Кайседо точно след него с девет. Сенегалският нападател изтърпя наказание от един мач по-рано през сезона, след като получи петото си предупреждение, както и Коул Палмър.

Продължават да харчат като за последно: Челси договори бразилец, сравняван с Лео Меси!