Червен картон на лидер допринесе за първа загуба на Арсенал през сезона

189 0

Aрсенал допусна първата си загуба във Висшата лига през новия сезон. Лондончани отстъпиха с 0:2 на Борнемут след допуснати 2 гола от статични положения и след като играха астрономически час с човек по-малко.

"Топчиите" останаха в малцинство на терена в 30-ата минута, след като Уилям Салиба събори след влизане Еванилсон. Първоначално съдията му даде жълт картон, но след преглед на ситуацията с ВАР го изгони директно.

Арсенал се пропука в 70', когато след корнер Клуйверт намери Райън Кристи, който прати топката във вратата на Давид Рая. 7 минути по-късно гостите допуснаха второ попадение, този път от дузпа.

Още: Лоши новини за Арсенал и амбициите за титлата - Букайо Сака под въпрос

Наказателният удар бе свирен заради нарушение на Рая срещу Еванилсон, което дойде след грешка на Кивиор. Точен от бялата точка беше Клуйверт - 2:0.

Арсенал остава на трета позиция с точка по-малко от лидера Ливърпул, но и с мач повече. Борнемут влезе в топ 10 с тази победа, събирайки 11 точки.

Това е първи успех на домакините над тим от топ 6 от 14 опита, сочи статистиката.