Димитър Бербатов, Манчестър Юнайтед и... боят, който Ливърпул няма да забрави (ВИДЕО)

1587 0

13 години по-късно, споменът за онзи легендарен мач между Манчестър Юнайтед и Ливърпул на 19 септември 2010 година е все така жив, сякаш се е случил вчера.

"Червените дяволи" триумфираха с 3:2 срещу своя вечен съперник, а Димитър Бербатов остави траен отпечатък в историята на "Олд Трафорд" с впечатляващ хеттрик.

Бербатов наказа жестоко Ливърпул през 2010 година

Още: След многото критики: Каземиро не иска и да чува за раздяла с Манчестър Юнайтед

Боят от Бербатов, който Ливърпул помни

Първият гол на Бербатов дойде в края на първото полувреме, а след началото на второто той отбеляза зрелищен гол със задна ножица във вратата на Пепе Рейна, за да направи резултата 2:0. Ливърпул обаче се върна в играта чрез два гола на Стивън Джерард, изравнявайки резултата. Въпреки това, шест минути преди края на мача, Бербатов отново блесна, отбелязвайки победния гол с глава.

Манчестър Юнайтед завърши сезона 2010/11 като шампион, а Бербатов стана голмайстор на лигата, споделяйки "Златната обувка" с Карлос Тевес, като и двамата реализираха по 20 попадения.

Този мач ще остане завинаги в сърцата на българските футболни фенове и на привържениците на Юнайтед, а хеттрикът на Бербатов ще бъде запомнен като един от великите моменти в историята на клуба.

Още: Шефовете в Манчестър Юнайтед с твърда позиция за бъдещето на Тен Хаг

Още: След унижението от Ливърпул: Пол Скоулс останал поразен от един основен проблем в Манчестър Юнайтед

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!