Неубедителният Манчестър Сити спечели Къмюнити Шийлд след успех над Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

1597 0

Манчестър Сити успя да излъже Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи и спечели Къмюнити Шийлд за първи път от 2019 година насам.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха в серия от три загубени финала в турнира, но сега си върнаха на градския съперник и за загубения финал през месец май за ФА Къп.

Днес дербито завърши 1:1 в редовното време след попадения на Гарначо в 82’ и Силва в 89’. Именно португалецът пропусна още първата дузпа за “гражданите”, но Санчо пропусна четвъртото изпълнение с връщането си в отбора и резултатът бе изравнен.

В крайна сметка Аканджи вкара 16-ия наказателен удар за успешното начало на новия сезон в английския футбол.

Първо полувреме

В първия половин час символичните домакини бяха осезаемо по-опасни и настоятелни, а до откриващото попадение се приближиха след 25 минути игра. Тогава Боб нацели страничния стълб на вратата, пазена от Онана.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Последваха няколко опасни атаки на "червените дяволи", които досега не бяха изобилие от случващото се на терена.

До края на първата част нито един отбор не се приближи по-близо до откриващото попадение и така резултатът не се промени.

Второ полувреме

В 53-ата минута Бруно Фернандеш откри с много красиво попадение, но то бе отменено моментално заради засада.

Сити пое инициатива след този опит на "дяволите" и до заключителни 20 минути стигна до три голови положения. Липсваше обаче сериозната работа за Едерсон и Онана.

В 75' Маркъс Рашфорд нацели левия страничен стълб при най-чистата ситуация пред отбора му. Той бе изведен от Гарначо, но малко не му стигна, за да открие.

ГОЛ! Защитата на символичните домакини жестоко се пропука в 82' и Гарначо се възползва за 1:0!

ГОЛ! Бернардо Силва бе забравен на втора греда при центриране на Боб и португалецът засече топката с глава за 1:1 в 89'.

Дузпи

0:1 - Бруно Фернандеш стреля в долния десен ъгъл и откри без проблем!

0:1 - Бернардо Силва опита да повтори опита на сънародника си, но Онана позна и отрази!

0:2 - Далот опита вляво и Едерсон опита, но макар и след рикошет - топката влезе във вратата.

1:2 - Де Бройне продължи с опитите в долния десен ъгъл и не сгреши!

1:3 - Гарначо не трепна и като Далот вкара в левия ъгъл.

2:3 - Холанд също вкара в левия ъгъл с удар по земята.

2:3 - Санчо стреля на средна височина в десния ъгъл, но Едерсон отклони в страничния стълб.

3:3 - Савиньо дебютира успешно за Сити с гол в леви ъгъл.

3:4 - Каземиро наказа сънародника си с ниско изпълнение в десния ъгъл

4:4 - Едерсон се нагърби с изравняването и го направи успешно!

4:5 - МакТоминей стреля силно и вкара на средна височина в левия ъгъл!

5:5 - Нунеш вкара най-добрия гол сред реализираните досега.

5:6 - Мартинес стреля ниско в десния ъгъл и не сгреши.

6:6 - Диаш изчака до последно и вкара в центъра.

6:6 - Джони Еванс стреля високо над напречната греда!

7:6 - Аканджи сложи край на спора!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Сити: Едерсон, Аканджи, Боб, Гвардиол, Диаш, Доку, Ковачич, Люис, Макатий, О'Райли, Холанд;

Юнайтед: Онана, Далот, Диало, Еванс, Каземиро, Магуайър, Мартинес, Мейну, Моунт, Рашфорд, Фернандеш;

По време на подготовката Ман Юнайтед записа три загуби от пет мача по време на подготовката. В последната си контрола, която се игра в САЩ, тимът загуби с 0:3 от Ливърпул. Днес се очаква новото попълнение Зиркзее да е титулят особено в отсъствието на Расмус Хойлунд, който е с контузия. Това е първо участие на Юнайтед в "Къмюнити Шийлд" от 2016 година насам.

От последните 8 пъти, когато Къмюнити шилд е бил между шампионите от предишния сезон и носителите на ФА къп, отборът, триумфирал с купата, взе трофея цели 7 пъти. Изключението е през 2018-а, когато Ман Сити удари Челси с 2:0.